Війна в Україні
Життя
Аграрій із Синельниківського району веде свою війну за врожай і продовольчу безпеку

Аграрій із Синельниківського району веде свою війну за врожай і продовольчу безпеку

Передова 38-річного Івана із Синельниківського району – безкраї поля. Відповідальність – вирощення хлібу для людей. Невтомний молодий хлібороб любов до землі перейняв від діда – Героя України. Нині керує успадкованим агропідприємством. Про це повідомили в ДніпроОВА.

Іван був на полі змалку. То золотавому пшеничному, то яскраво-жовтому соняшниковому. Роздивлявся нову техніку. Частенько напрошувався покататися у комбайні.

Ще хлопчиком визначився ким хоче стати. Закінчив аграрний університет. Згодом став на підприємстві діда головним агрономом. Тепер – генеральний директор.

«Дідусь часто казав: «Землю не обдуриш». Її треба доглядати як слід. Що вклав, те й отримаєш. Я цього принципу притримуюся і зараз», – наголосив Іван.

Чоловіка не злякав початок повномасштабної війни. Тоді він вирішив, що техніка навесні обов’язково вийде в поле. Попри все зумів провести посівну і зібрати врожай зернових. Пшениця – на хліб, ячмінь – на крупу. Нині дозріває соняшник і кукурудза.

«Хай би там що, готуватимемося сіяти і восени. Вже почали обробляти землю. Під соняшник, під озиму пшеницю. Країна повинна бути з хлібом. Не посіємо –  нічого не буде. Сподіваємося на ЗСУ. Треба працювати, скільки є сил та можливостей», – вважає аграрій.

Продали 400 тонн ячменю – купили 30 тонн дизпалива. При цьому жодному робітнику не урізали зарплату. А коли закінчили прибирати зернові люди ще й премію отримали.

«Працівники не очікували. Але вони добре потрудилися, тож захотілося зробити їм приємне», – сказав Іван.

Чоловік завжди готовий протягнути руку допомоги. Однокурснику не відмовив підготувати насіння. Простіше кажучи – провіяти на своєму обладнанні. Так воно стає кращої якості. Якщо комусь потрібно швидше врожай дозбирати і комбайном може поділитися.

«Вірю в Перемогу. Я у 2019 році заклав горіховий сад – 400 дерев на 7 га. Молоді деревця вже плоди давати починають. Після війни хочу розвивати цей напрямок –горіховодство. Живу з надією на краще», – розповів Іван.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

В Запорізькій області прокуратура намагається повернути державі ставок на 3,9 га землі;

Польща передасть Дніпропетровщині та Запоріжжю спецавтомобілі для перевезення тіл загиблих воїнів;

Поліцейський з Дніпропетровської області врятував з-під обстрілів понад 4 тисячі людей;

2022-08-05 20:30:00
true
Видео Дня


Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua

Архив новостей